Competitions

Tomo Cup Winner – D. Adams
Runner Up –
Handicap Cup 16/10/17 Main Comp
Finalists – Moordown Con (1701)
Finalists – Queens Park
Plate Comp
Finalists – Lark Rise Bandits
Finalists – Bournemouth East Con
Pairs 23/10/17 Main Comp
Semi-Finalists – S. Hibbert and D. Hodder
Semi-Finalists – M. Bayliss and L. Prodger
Semi-Finalists – A. Barnes and J. Robinson
Semi-Finalists – W. Conway and J. Hibbert
Plate Final
Finalists – Rich and Matt
Finalists – Lois and Tim
Veterans Cup 13/11/17 Main Comp
Finalist – T. Robertson
Finalist – P. Hulme
Plate Comp
Winner – Dez
Runner Up – T. Carlyle
Getting On A Bit Cup 13/11/17 Main Comp
Finalist – M. Bianchi
Finalist – A. Adair
Plate Comp
Winner – P. Evans
Runner Up – D. Lee
Mid Life Crisis Cup 13/11/17 Main Comp
Finalist – L. Prodger
Finalist – R. Flower
Plate Comp
Winner – H. Hurst
Runner Up – A. Monro
Youngsters Cup 13/11/17 Main Comp
Finalist – D. Adams
Finalist – PJ Northey
Plate Comp
Winner – K. Mitchell
Runner Up – M. Matthews
Handicap Singles 20/11/17 Main Comp
Semi-Finalist – M. Graham (801)
Semi-Finalist – A. Smith (801)
Semi-Finalist – P. Evans (901)
Semi-Finalist – Des (751)
Plate Comp
Finalist – D. Adams (1001)
Finalist – C. Filer (851)
Round Robin 11/12/17 Main Comp
08/01/18 Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Fours 05/02/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Seeded Blind Pairs 12/02/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Seeded Blind Threes 05/03/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Threes 09/04/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Captains Cup 30/04/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Womens Cup 30/04/18 Winner –
Runner Up –
Half It 14/05/18 Comp 1
Winner –
Runner Up –
Comp 2
Winner –
Runner Up –
Comp 3
Winner –
Runner Up –
Comp 4
Winner –
Runner Up –
Division 1 Singles 14/05/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Division 2 Singles 14/05/18 Main Comp
Winner –
Runner Up –
Plate Comp
Winner –
Runner Up –
Play Off 1 04/06/18
Play Off 2 11/06/18
Play Off Final 18/06/18
Spoon Final 18/06/18
Singles 25/06/18
Finals Night 02/07/18
Presentation Night 07/07/18