Competitions

Tomo Cup Winner – D. Adams
Runner Up –
Handicap Cup 16/10/2017 Main Comp
Finalists – Moordown Con (1701)
Finalists – Green Baize (1951)
Plate Comp
Finalists – Lark Rise Bandits
Finalists – Bournemouth East Con
Pairs 23/10/2017 Main Comp
Semi-Finalists – S. Hibbert and D. Hodder
Semi-Finalists – M. Bayliss and L. Prodger
Semi-Finalists – A. Barnes and J. Robinson
Semi-Finalists – A. Baldwin and J. Hibbert
Plate Final
Finalists – Rich and Matt
Finalists – Lois and Tim
Veterans Cup 13/11/2017 Main Comp
Finalist – T. Robertson
Finalist – P. Hulme
Plate Comp
Winner – Des
Runner Up – T. Carlyle
Getting On A Bit Cup 13/11/2017 Main Comp
Finalist – M. Bianchi
Finalist – A. Adair
Plate Comp
Winner – P. Evans
Runner Up – D. Lee
Mid Life Crisis Cup 13/11/2017 Main Comp
Finalist – L. Prodger
Finalist – R. Flower
Plate Comp
Winner – H. Hurst
Runner Up – A. Monro
Youngsters Cup 13/11/2017 Main Comp
Finalist – D. Adams
Finalist – PJ Northey
Plate Comp
Winner – K. Mitchell
Runner Up – M. Matthews
Handicap Singles 20/11/2017 Main Comp
Semi-Finalist – M. Graham (801)
Semi-Finalist – A. Smith (801)
Semi-Finalist – P. Evans (901)
Semi-Finalist – Des (751)
Plate Comp
Finalist – D. Adams (1001)
Finalist – C. Filer (851)
Round Robin 11/12/2017 Main Comp
08/01/2018 Winner – L. Prodger
Runner Up – R. Flower
Third – M. Bianchi
Plate Comp
Winner – D. Adams
Runner Up – A. Barnes
Third A. Loder
Losers Comp
Winner – A. Adair
Runner Up – A. Pearman
Third D. O’Hanlon
Fours 05/02/2018 Main Comp
Winners – D. Adams, P. Evans, Wendy and John
Runner Up – Bournemouth East x 4
Plate Comp
Finalist – Beast Elite x 4
Finalist – ??
Seeded Blind Pairs 12/02/2018 Main Comp
Winner – A. Adair and P. Hulme
Runner Up – C. Filer and Rob The Pole
Plate Comp
Winner – C. Bird and J. Cadwallader
Runner Up – J. Bridges and D. Adams
Seeded Blind Threes 05/03/2018 Main Comp
Winner – A. Loder, J. Smith and Jarrod
Runner Up – M. Adlem, H. Hurst and P. Barry
Plate Comp
Winners P. Evans, T. Forward,T.Carlyle
Runners Up A. Adair, A. Munro,Wendy
Threes 09/04/2018 Main Comp
Finalists – I. Roff, A. Adair and Toby
Finalists – J. Young, C. Filer and S. Wareham
Plate Comp
Winner – A. Loder, J. Cadwallader and M. Richards
Runner Up – T. Carlyle, H. Hurst and O. Souter
Captains Cup 30/04/2018 Main Comp
Finalist – A. Barnes
Finalist – D. Adams
Plate Comp
Finalist – D. Lee
Finalist – P. Hulme
Womens Cup 30/04/2018 Finalist – Wendy
Finalist – P. Horgan
Half It 14/05/2018 Comp 1
Winner – A. Pearman
Runner Up – A. Loder
Comp 2
Winner – PJ Northey
Runner Up – J. Young
Comp 3
Winner – R. Craven
Runner Up – C. Bird
Comp 4
Winner – P. Barry
Runner Up – T. Pearman
Division 1 Singles 14/05/2018 Main Comp
Finalist A. Adair
Finalist L. Prodger
Plate Comp
Finalist L. Hills
Finalist A. Barnes
Division 2 Singles 14/05/2018 Main Comp
Finalist A.Pearman
Finalist A.Loder
Plate Comp
Finalist S.Hibbert
Finalist R.Craven
Division 1 Play Off 18/06/2018 Winners Green Baize CB
Runners Up Westbourne Con
Division 2 Play Off 18/06/2018 Winners Kasbah
Runners Up Bournemouth East Con
Singles 25/06/2018
Finals Night 02/07/2018
Presentation Night 07/07/2018