Category: 2017-18 League

Competitions

Tomo Cup Winner – D. Adams
Runner Up –
Handicap Cup 16/10/2017 Main Comp
Winners – Queens Park
Runners Up – Moordown Con
Plate Comp
Winners – Bournemouth East Con
Runners Up – Lark Rise Bandits
Pairs 23/10/2017 Main Comp
Winners – M. Bayliss and L. Prodger
Runners Up – A. Barnes and J. Robinson
Semi-Finalists – S. Hibbert and D. Hodder
Semi-Finalists – A. Baldwin and J. Hibbert
Plate Final
Winners – L. Mcilwain and Tim
Runners Up – R. Flower and M. Graham
Veterans Cup 13/11/2017 Main Comp
Winner – T. Robertson
Runner Up – P. Hulme
Plate Comp
Winner – D. Ealing
Runner Up – T. Carlyle
Getting On A Bit Cup 13/11/2017 Main Comp
Winner – M. Bianchi
Runner Up – A. Adair
Plate Comp
Winner – P. Evans
Runner Up – D. Lee
Mid Life Crisis Cup 13/11/2017 Main Comp
Winner – L. Prodger
Runner Up – R. Flower
Plate Comp
Winner – H. Hurst
Runner Up – A. Monro
Youngsters Cup 13/11/2017 Main Comp
Winner – D. Adams
Runner Up – PJ Northey
Plate Comp
Winner – K. Mitchell
Runner Up – M. Matthews
Handicap Singles 20/11/2017 Main Comp
Winner – M. Graham
Runner Up – A. Smith
Semi-Finalist – P. Evans
Semi-Finalist – D. Ealing
Plate Comp
Winner – D. Adams
Runner Up – C. Filer
Round Robin 11/12/2017 Main Comp
08/01/2018 Winner – L. Prodger
Runner Up – R. Flower
Third – M. Bianchi
Plate Comp
Winner – D. Adams
Runner Up – A. Barnes
Third A. Loder
Losers Comp
Winner – A. Adair
Runner Up – A. Pearman
Third D. O’Hanlon
Fours 05/02/2018 Main Comp
Winners – D. Adams, P. Evans, Wendy and John
Runner Up – Bournemouth East x 4
Seeded Blind Pairs 12/02/2018 Main Comp
Winners – A. Adair and P. Hulme
Runners Up – C. Filer and Rob The Pole
Plate Comp
Winners – C. Bird and J. Cadwallader
Runners Up – J. Bridges and D. Adams
Seeded Blind Threes 05/03/2018 Main Comp
Winners – A. Loder, J. Smith and Jarrod
Runners Up – M. Adlem, H. Hurst and P. Barry
Plate Comp
Winners – P. Evans, T. Forward,T.Carlyle
Runners Up – A. Adair, A. Munro,Wendy
Threes 09/04/2018 Main Comp
Winners – I. Roff, A. Adair and A. Barnes
Runners Up – J. Young, C. Filer and S. Wareham
Plate Comp
Winners – A. Loder, J. Cadwallader and M. Richards
Runners Up – T. Carlyle, H. Hurst and O. Souter
Captains Cup 30/04/2018 Main Comp
Winner – A. Barnes
Runner Up – D. Adams
Plate Comp
Winner – P. Hulme
Runner Up – D. Lee
Womens Cup 30/04/2018 Winner – Wendy
Runner Up – P. Horgan
Half It 14/05/2018 Comp 1
Winner – A. Pearman
Runner Up – A. Loder
Comp 2
Winner – PJ Northey
Runner Up – J. Young
Comp 3
Winner – R. Craven
Runner Up – C. Bird
Comp 4
Winner – P. Barry
Runner Up – T. Pearman
Division 1 Singles 14/05/2018 Main Comp
Winner – L. Prodger
Runner Up – A. Adair
Plate Comp
Winner – A. Barnes
Runner Up – L. Hills
Division 2 Singles 14/05/2018 Main Comp
Winner – A.Pearman
Runner Up – A.Loder
Plate Comp
Winner – S.Hibbert
Runner Up – R.Craven
Division 1 Play Off 18/06/2018 Winners – Green Baize CB
Runners Up – Westbourne Con
Division 2 Play Off 18/06/2018 Winners – Kasbah
Runners Up – Bournemouth East Con
Singles 25/06/2018 Winner – A. Adair
Runner Up – M. Bianchi
Semi-Finalist – P. Evans
Semi-Finalist – A. Barnes

 

All League Fixtures

DateEventTime/ResultsVenue