Upcoming Competition

The new season will start on November 29th with the Handicap Team Comp.

The following week it is the Handicap Singles.

Comp Winners 2019/21

Tomo Comp Winner Runner Up
M. Bianchi R. Heinrich
Runner Up
I. Roff
Veterans Main Winner Runner Up
A. Adair A. Pearman
Veterans Plate Winner Runner Up
G. Barnaby P. Barry
Getting On A Bit Main Winner Runner Up
M. Bianchi J. Smith
Getting On A Bit Plate Winner Runner Up
M. Edwards J. Yates
Mid Life Crisis Main Winner Runner Up
C. Filer R. Heinrich
Mid Life Crisis Plate Winner Runner Up
R. Serwida J. Young
Youngsters Main Winner Runner Up
PJ Northey T. Forward
Youngsters Plate Winner Runner Up
M. Richards S. Wareham
Seeded Blind Pairs Main Winners Runners Up
30/09/2019 A. Adair R. Jesse
M. Ekins G. Barnaby
Seeded Blind Pairs Plate Winners Runners Up
30/09/2019 M. Edwards D. Adams
S. Adair R. Serwida
Seeded Blind Threes Main Winners Runners Up
28/10/2019 A. Adair D. Adams
J. Young M. Smith
J. Ridout S. Adair
Seeded Blind Threes Plate Winners Runners Up
28/10/2019 I. Coniff C. Filer
Des H. Hurst
R. Serwida O. Souter
Handicap Cup Main Winners Runners Up
25/11/2019 Lark Rise Green Baize
Winner Runner Up
Handicap Cup Plate Winton Liberal Kasbah
Handicap Singles Main Semi-Finalist Semi-Finalist
02/12/2019 J. Ridout D. Adams
Winner Runner Up
S. Small A. Pearman
Handicap Singles Plate Winner Runner Up
02/12/2019 A. Loder J. Young
Round Robin Winner Runner Up
Main Comp T. Robertson A. Pearman
Main Plate D. Adams George
Losers Comp P. Prior C. Filer
Losers Plate J. Smith (SJ) M. Ekins
Fours Main Winners Runners Up
Green Baize Kasbah
Fours Plate Winners Runners Up
Westbourne Con Green Baize
Threes Main Winners Runners Up
10/02/2020 Beast Elite Westbourne Con
Threes Plate Winners Runners Up
AQPAZ Winton Lib
Pairs Main Winners Runners Up
09/03/2020 L. Hills & M. Bianchi M. Bayliss & S. Small
Pairs Plate Winners Runners Up
09/03/2020 T. Bint & J. Williams M. Prior & P. Prior
Div 1 Singles Semi Finalist Semi Finalist
18/10/2021 M. Bianco A. Pearman
Winner Runner Up
L. Prodger A. Loder
Div 2 Singles Semi Finalist Semi Finalist
18/10/2021 Rob The Greek J. Lankshear
Winner Runner Up
S. Hibbert C. Bird
Singles Semi Finalist Semi Finalist
25/10/2021 A. Adair M. Bianchi
Winner Runner Up
S. Hibbert L. Prodger
Ladies Comp Winner Runner Up
M. Prior T. Pearman