Category: 2018-19 League

Recent Competition

Pairs Main Finalists Finalists 180s Shot Out
09/03/2020 L. Hills & M. Bianchi M. Bayliss & S. Small R. Heinrich x 1 S. Small – 110
T. Bint x 1
Winners Runners Up A. Pearman x 1
Pairs Plate T. Bint & J. Williams M. Prior & P. Prior
09/03/2020

Recent Results

League
2019-20
Kasbah

League
2019-20
Bournemouth East Con

League
2019-20
Winton Liberal Club

League
2019-20
Queens Park

League
2019-20
Broadway

League
2019-20
Lark Rise

Comp Winners 2018/19

Tomo Comp Winner Runner Up
R. Flower A. Adair
Third
A. Pearman
Handicap Cup Main Winner Runner Up
Green Baize CB Bournemouth East Con
Winner Runner Up
Handicap Cup Main Kasbah Queens Park Zulus
Winner Runner Up
Half It Main D. Adams A. Loder
Half It Plate 1 S. Small C. Hobby
Half It Plate 2 A. Pearman A. Adair
Half It Plate 3 P. Barry B. Hobson
Half It Plate 4 B. Orchard R. Craven
Veterans Main Winner Runner Up
I. Roff P. Hulme
Winner Runner Up
Veterans Plate C. Bird A. Pearman
Winner Runner Up
Getting On A Bit Main A. Barnes L. Prodger
Winner Runner Up
Getting On A Bit Plate J. Robinson J. Smith (SJ)
Winner Runner Up
Mid Life Crisis Main Rob The Pole S. Jonsson
Winner Runner Up
Mid Life Crisis Plate J. Hibbert J. Young
Winner Runner Up
Youngsters Main C. Beattie PJ Northey
Winner Runner Up
Youngsters Plate D. Adams M. Smith
Fours Main Winners Runners Up
Beast Elite Green Baize
Winners Runners Up
Fours Plate Lark Rise Queens Park
Winners Runners Up
Round Robin Elite I. Roff A. Adair
Round Robin Wannabees M. Bianchi A. Loder
Round Robin Lesser P. Hulme A. Pearman
Round Robin Crap Rob The Pole PJ Northey
Round Robin Turd R. Craven J. Cadwaller
Handicap Singles Main Semi-Finalist Semi-Finalist
A. Smith (501) J. Smith (601)
Winner Runner Up
R. Flower (801) H. Hurst (501)
Handicap Singles Plate Winner Runner Up
Rob The Pole P. Barry
Seeded Blind Pairs Main Winners Runners Up
A. Loder A. Adair
D. House B. Orchard
Seeded Blind Pairs Plate Winners Runners Up
Buncy I. Roff
M. Richards R. Craven
Seeded Blind Threes Main Winners Runners Up
T. Robertson I. Roff
J. Young J. Smith (SJ)
M. Richards R. Jesse
Seeded Blind Threes Plate Winners Runners Up
Buncy Rob The Pole
T. Forward S. Wareham
M. Smith P. Barry
Threes Main Winners Runners Up
T. Robertson Rob The Pole
S. Small P. Evans
L. Prodger C. Beattie
Threes Plate Finalists Finalists
A. Adair T. Forward
I. Roff A. Loder
A. Barners A. Pearman
Ray Wait Main Winners Runners Up
A. Barnes C. Filer
I. Roff M. Bianchi
C. Beattie L. Hills
J. Robinson Kate
Ray Wait Plate Winners
L. Prodger
S. Small
Paul
M. Ekins
Ray Wait Numpties Winners
A. Pearman
A. Loder
T. Pearman
T. Forward
Captains Cup Main Winner Runner Up
A. Pearman A. Barnes
Captains Cup Plate Winner Runner Up
M. Smith H. Hurst
Ladies Cup Winner Runner Up
M. Ekins S. Stroud
Div 1 Singles Main Winner Runner Up
C. Beattie I. Roff
Div 1 Singles Plate Winner Runner Up
M. Bianchi P. Prior
Div 2 Singles Main Winner Runner Up
A. Pearman A. Loder
Div 2 Singles Plate Winner Runner Up
D. House S. Jónsson
Pairs Main Winners Runners Up
A.Adair & C.Beattie W.Conway & J.Hibbert
Winners Runners Up
Pairs Plate J.Smith & M.Smith L. Hills & C. Filer
PLAY OFF FINAL DIV1 Winners Runners Up
Beast Elite Green Baize
PLAY OFF FINAL DIV2 Bournemouth East Con Kasbah
Singles Semi Finalist Semi Finalist
M. Bianchi M. Graham
Winner Runner Up
I. Roff R. Flower

New Season 2018-19

Due to the August Bank Holiday we will be starting the new Season on September 3rd.

Fixtures are now availble to download or view.

Due to an AFC Bournemouth home game, there will be no game on October 1st.
(We cannot host a League game at the Queens Park. We cannot host a Competition at Bournemouth East Con due to parking issues.)

There are also no games shechduled to take place on Bank Holidays.